Skanowanie LaserFoto®  wykonywane jest z wykorzystaniem urządzenia Fuji Frontier.

 

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w skanowaniu materiałów refleksyjnych i transparentnych ze szczególnym uwzględnieniem materiałów fotograficznych takich jak negatywy i diapozytywy. W zależności od formatu materiału wyjściowego, jego rodzaju i późniejszego przeznaczenia plików stosujemy różne typy skanowania dostosowane do wymagań technicznych z uwzględnieniem relacji jakości do ceny.


Skanowanie do pliku JPEG – Profi CD®

W procesie skanowania materiały poddawane są wstępnej korekcji kolorystycznej i gęstościowej bez dodatkowych modyfikacji graficznych związanych z edycją zdjęć. Pliki tworzone są w formacie JPEG o rozmiarze 10x15cm w 300 dpi, RGB, skompresowane do objętości 07-1,2 MB każdy. Z tych plików można wykonać dodatkowe zdjęcia z tą samą jakością jak pierwowzory. W ramach usługi skanowania pliki są nagrywane na płytę Profi CD®  do której dołączony jest Indeks Print zawierający miniatury zdjęć. Usługa dostępna tylko dla materiałów typu 135 z możliwością skanowania diapozytywów ramkowanych.


Skanowanie do pliku BMP

Materiały skanowane poddawane są wstępnej korekcji, bez dodatkowych opcji  obróbki i retuszu. Pliki zapisywane są w formacie BMP o rozmiarze od 10x15cm do 25x38cm w rozdzielczości 300 dpi; w trybie RGB a wielkość pliku w zależności od formatu wynosi od 6 do 40 MB. Istnieje możliwość archiwizacji pracy w na nośniku Profi CD®

Skanowanie LaserFoto zalecane jest do domowej archiwizacji materiałów srebrowych.


Dostępne opcje skanowania dla LaserFoto®

 

Rodzaj materiału wyjściowego   negatyw  TAK
 diapozytyw  TAK
 

Format materiału wyjściowego  

 135 mm  TAK
 4,5×6 cm  TAK
 6×6 cm  TAK
 6×7 cm  TAK
 6×9 cm  TAK
Rodzaj zapisywanych plików   JPEG  TAK
 BMP  TAK
Maksymalna wielkość pliku   40 MB
 

Dodatkowa funkcjonalność

  • do skanów JPEG automatycznie generowany jest indeks print
  • możliwość skanowania ramkowanych slajdów